Açıklama

1985 yılından beri, Gaziantepli Keklik ailesi tatlıcılık yapmaktadır. İyi malzemenin ve ustalığın üründe nasıl bir lezzet farkı yaratacağını çok iyi bilir. Çok bilmeyiz belki. Ama fıstığın bir sürü çeşidi var, tereyağının onlarca yöreden farklı çeşitleri var. Peynir ve kaymak, her ustanın elinden ve yörenin sütünden farklı bir tat olarak ortaya çıkar.

İşte Keklik ailesinin ustalığının farkı, ürünün malzemesini çok iyi tanımasında ve bunu ustalıkla işleyerek insanları mutlu edecek ürünlere dönüştürmesindedir.

Jumbo Künefe markasının hikayesi, Gaziantepli Keklik ailesinin, İzmit’e yerleşmesi ve burada Antep usulü künefe yapmaya karar vermesi ile başlar. Kısa sürede Keklik ailesinin ustalığı ve ürünlerinin lezzeti dilden dile paylaşılır ve bugün Jumbo Künefe bölgenin en beğenilen markalarından biridir.

Jumbo ismi Gaziantepli fıstık üreticilerinin en lezzetli, dolgun ve yenmesinin diğer fıstıklara göre ayrı bir keyif verdiği büyük fıstıklara taktıkları isimden gelir.

Fotoğraflar

Yorumlar

  • Yasemin Hilal

    10.0 / 10 Puanlar

    Çok severek geldiğim bir mekandan bu akşam üzülerek ayrılıyorum ailemle geldim 4 kişilik yarı cıtır yarı fıstıkzade istedik içinden kabuklu fıstık çıktı abim garsona söylediğindede umursamadı ama bir özür dilenebilirdi

Yorum ve Puan Ekle

Yorum ekle

Kalite
Lokasyon
Ortam
Hizmet
Fiyat