Açıklama

Saray mutfağından bir tatlı ustası, Cumhuriyet döneminde bir dükkanda çalışmaya başlar ve birbirinden leziz tatlılar yapar. Dükkan sahibinin yeğeni de, tatlı yapımının tüm inceliklerini bu ustadan öğrendikten sonra kendi dükkanını açmaya karar verir. İzmir Kemeraltı’ndaki 16 metrekarelik dükkanında önce yoğurt ve kaymak satmaya başlar. Bacasını tüttüren ilk tatlı ise bugün hala aynı tarifle hazırlanan kazandibi olur.

1938 yılında Sefer Urlulu ya da herkesin hitap ettiği adıyla Sefer Usta tarafından kurulan Özsüt’ün hikayesi böyle başlıyor. Sefer Usta’nın ardından bayrağı devralan oğlu İbrahim Urlulu, önce Özsüt ustalarını şirket bünyesine dahil ederek, ardından franchise sistemi ile büyüyerek Özsüt’ü Türkiye’nin en köklü markalarından biri haline getirdi.

Bugün 45 ilde 150’yi aşan, yurtdışında ise 4 şubesi bulunan Özsüt, 2014 yılında özel bir sermaye kuruluşundan aldığı yatırımla çalışmalarına devam etti.

İlerleyen yıllarda ise yurt dışı faaliyetlerine de hız veren ve Azerbaycan’da 3 şube açan Özsüt, “En İtibarlı Marka” seçilerek sektöründe öncü rol oynamaya ve müdavimleriyle olan bağını kuvvetlendirmeye devam etti.

İbrahim Urlulu’nun 2019 yılında aktif rol oynayarak Özsüt yönetimini yeniden ele almasıyla yepyeni bir sürece giren marka, ürün ve hizmet yelpazesini genişletmeye odaklandı. Urlulu yönetiminde dev bir üretim ağı ve mağazalar zinciri kurarak milyonları kucaklayan Özsüt, dünyanın önde gelen tatlı şeflerinden Karim Bourgi ile anlaşarak dünya mutfaklarından eşsiz lezzetleri menülerine katmaya başladı.

Bu büyümeyle istihdam edilen kişi sayısı 3 bine ulaşırken, yeni şubelerin açılmasıyla birlikte Özsüt ailesi her geçen gün daha da genişliyor. Günümüzde Özsüt mutfağında, Anadolu’nun unutulmaya yüz tutmuş binlerce yıllık gizli tariflerinden dünya mutfaklarına uzanan zengin bir menü sunuluyor.

Fotoğraflar

Yorum ve Puan Ekle

İlk incelenecek & ldquo; Özsüt Piazza AVM & rdquo;

Kalite
Lokasyon
Ortam
Hizmet
Fiyat